Well-designed Lower Price Aluminum Tin With Lid - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200E |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How Phlur Sold Perfume To 90,000 Customers Before They Even Smelled It | Empty Aluminum Perfume Bottle
Kim Kardashian sued by Vibes Media over “Kimoji Vibes” perfume | 10ml Perfume Bottle
Our well-equipped facilities and superb good quality control throughout all stages of manufacturing enables us to guarantee total buyer gratification for Well-designed Lower Price Aluminum Tin With Lid - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Amsterdam , Sierra Leone , Las Vegas , Due to the stability of our products, timely supply and our sincere service, we are able to sell our products not only over the domestic market, but also exported to countries and regions, including the Middle East, Asia, Europe and other countries and regions. At the same time, we also undertake OEM and ODM orders. We will do our best to serve your company, and establish a successful and friendly cooperation with you.
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.
-
Factory Promotional Glass Perfume Bottle With N...
-
PriceList for Cosmetics Eye Cream Jars - 6 ml ...
-
Low price for 12ml Perfume Bottles - 300ml new...
-
Good Quality Acrylic Cosmetic Airless Jar - 10...
-
Chinese wholesale Oud Arabian Bottle - AJ-01 s...
-
Lowest Price for Plastic Jar With Aluminum Scre...











