Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 250ml aluminum soda water bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-13-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Nopal juice forms basis for new biodegradable plastic | Aluminum Perfume Bottle
Nantong Global Packaging Products Co., Ltd | 10ml Perfume Bottle
Our pursuit and corporation aim should be to "Always satisfy our consumer requirements". We carry on to build and style and design remarkable quality items for both our outdated and new clients and reach a win-win prospect for our clients at the same time as us for Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 250ml aluminum soda water bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Birmingham , Denmark , Florence , With the technology as the core, develop and produce high-quality products according to the diverse needs of the market. With this concept,the company will continue to develop products with high added values and continuously improve products,and will provide many customers with the best products and services!
This is a very professional and honest Chinese supplier, from now on we fell in love with the Chinese manufacturing.
-
Good Quality Cream Jar - 150ml aluminum energy...
-
Cheapest Factory Cosmetics Jar 3ml - custom lu...
-
8 Year Exporter Round Shape Cosmetic Jar - 5g ...
-
China Gold Supplier for Rectangle Glass Perfume...
-
Discount Price Bulk Plastic Jars - AJ-09 serie...
-
China Cheap price Personalized Perfume Bottle -...




