Special Price for Aluminum Skin Care Jars - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-25A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 72 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 25 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Royal Fragrance Is World’s Most Expensive ($1.5 Million Per Bottle) | Aluminum Perfume Bottle
Chloë Grade Moretz Didn’t Open the KKW Fragrance Kim Kardashian Sent Her | Custom Perfume Bottles
Our firm promises all consumers with the first-class products as well as most satisfying post-sale services. We warmly welcome our regular and new consumers to join us for Special Price for Aluminum Skin Care Jars - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better, The product will supply to all over the world, such as: South Korea , Moldova , Jordan , Hard work to keep making progress, innovation in the industry, make every effort to first-class enterprise. We try our best to build the scientific management model, to learn abundant experienced knowledge, to develop advanced production equipment and production process , to create the first-call quality goods, reasonable price , high quality of service , quick delivery , to present you create new value .
It is not easy to find such a professional and responsible provider in today's time. Hope that we can maintain long-term cooperation.
-
Hot New Products Tincture Bottles - 450ml alum...
-
Top Suppliers Cream Jar Made In China - 30ml P...
-
Rapid Delivery for Portable Spray Bottle - Fac...
-
Original Factory Cosmetic Jar Make Up Cream Pot...
-
High reputation Perfume Bottle 5ml - 10 ml / 2...
-
factory low price Cosmetic Jar Plastic - 6 ml ...











