Quality Inspection for Plastic Jars Pet Cosmetic Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
M&S Discount Codes, Promo & Sales | Plastic Cosmetic Jar
Revive after a day in the park with these sweet bath treats | Plastic Cosmetic Jar
Sticking towards the principle of "Super High-quality, Satisfactory service" ,We've been striving to become a superb business partner of you for Quality Inspection for Plastic Jars Pet Cosmetic Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sevilla , Bulgaria , Orlando , With high quality, reasonable price, on-time delivery and customized & customized services to help customers achieve their goals successfully, our company has got praise in both domestic and foreign markets. Buyers are welcome to contact us.
The supplier abide the theory of "quality the basic, trust the first and management the advanced" so that they can ensure a reliable product quality and stable customers.
-
Trending Products Round Plastic Cosmetic Packag...
-
Factory Supply 5ml Glass Perfume Spray Bottle -...
-
Hot Selling for Cosmetics Packaging Box Black C...
-
100% Original Empty Cosmetic Container - 7ml /...
-
Reasonable price Plastic Vacuum Pump Jars - 7m...
-
Factory made hot-sale Mini Glass Spray Bottle -...

