PriceList for Eye Roller Bottle - wholesale 250ml aluminum wine bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-11-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 155 mm |
| Mouth | 23 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
8 Layering Perfumes To Help You Create Your Unique, Signature Scent | 10ml Perfume Bottle
自用或是送給男友都可以!細數10款人氣中性香水 | 10ml Perfume Bottle
While using the "Client-Oriented" organization philosophy, a rigorous top quality command process, highly developed production devices and a potent R&D workforce, we normally provide high quality products, outstanding solutions and aggressive charges for PriceList for Eye Roller Bottle - wholesale 250ml aluminum wine bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Johannesburg , Egypt , Belize , Our team knows well the market demands in different countries, and is capable of supplying suitable quality products and solutions at the best prices to different markets. Our company has already set up a experienced, creative and responsible team to develop clients with the multi-win principle.
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.
-
Super Purchasing for Spray Glass Perfume Bottle...
-
Massive Selection for Cosmetic Cream Jars - 50...
-
Wholesale 30ml Glass Spray Perfume Bottles - 8...
-
Best Price for Aluminum Oil Bottle - 350ml / 5...
-
Wholesale Price Aluminum Lotion Bottle - 250ml...
-
Good quality Water Mist Spray Bottle - 5g / 10...




