Popular Design for 50 Ml Glass Perfume Bottle - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-10-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How Smith Rosebud Salve Became A Cult Favorite Lip Balm | Aluminum Perfume Bottle
The Under 30 Who Owns The Most Expensive Men’s Store In The World Takes Vegas | Plastic Cosmetic Jar
Our merchandise are broadly identified and trusted by end users and can satisfy continually developing economic and social requires for Popular Design for 50 Ml Glass Perfume Bottle - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: azerbaijan , Finland , Guyana , Selling our products and solutions causes no risks and brings high returns to your company instead. It is our consistent pursuit to create value for clients. Our company is looking for agents sincerely. What are you waiting for? Come and join us. Now or never.
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.
-
Best-Selling Metal Lid - 47mm gold aluminum gl...
-
High Quality for Skin Care Cream Jars - 250ml ...
-
One of Hottest for Empty 4 Oz Skincare Jar With...
-
Fast delivery 20ml Plastic Bottle - AJ-04 seri...
-
OEM/ODM Manufacturer Metal Spray Bottle - 50ml...
-
Trending Products Colorful Cream Jar - aluminu...



