Personlized Products Pearl Color Acrylic Cream Jar Detail - 750ml colorful empty aluminum vodka packaging bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-750 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 76 mm |
| Height | 220 mm |
| Mouth | 32 mm |
| Capacity | 750 ml / 26.5 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Everyday Cheapskate: Homemake natural cleansers that get the job done | Family | Custom Perfume Bottles
$29 million condo in Sunny Isles Beach comes with its own custom ‘scent identity’ | 10ml Perfume Bottle
With our leading technology also as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and development, we are going to build a prosperous future jointly with your esteemed company for Personlized Products Pearl Color Acrylic Cream Jar Detail - 750ml colorful empty aluminum vodka packaging bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sierra Leone , Greece , kazan , If you need to have any of our merchandise, or have other items to be produced, make sure you send us your inquiries, samples or in depth drawings. Meanwhile, aiming to develop into an international enterprise group, we look forward to receiving offers for joint ventures and other cooperative projects.
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.
-
Original Factory Gold Key Chain Bottle - 8ml /...
-
OEM Supply 7g Cosmetic Packing Plastic Jar - 6...
-
OEM manufacturer White Glass Bottle - 330ml al...
-
Top Quality Plastic Container For Cream - 50ml...
-
OEM/ODM Manufacturer Small Perfume Bottle - al...
-
Top Quality 3g Empty Nail Plastic Glue Bottle -...




