Good User Reputation for Refill Perfume Atomizer Spray Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200E |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Not quite the real thing: Coca-Cola’s ‘secret formula’ is out of the bottle | Aluminum Perfume Bottle
Fetish pour Homme by Roja Dove (2012) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
In the past few years, our business absorbed and digested advanced technologies both equally at home and abroad. In the meantime, our company staffs a group of experts devoted to your advancement of Good User Reputation for Refill Perfume Atomizer Spray Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Hanover , Greek , Sydney , We have constructed strong and long co-operation relationship with an enormous quantity of companies within this business overseas. Immediate and specialist after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Detailed Info and parameters from the merchandise will probably be sent to you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Portugal for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.
-
2017 China New Design Small Glass Cream Contain...
-
High Performance Grind Arenaceous Cream Jar - ...
-
Factory wholesale Pp Cosmetic Bottles - 650ml ...
-
Quality Inspection for Lotion Pump Bottle - 5g...
-
Wholesale Price China Plastic Bottles With Spra...
-
Factory Cheap Cosmetic Jar Containers - 430ml ...











