Factory Cheap Hot Plastic Cream Jar - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-47 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 51 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 47 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
Police release photos of the fake perfume bottle of nerve agent they say Russian intelligence used in a brazen assassination attempt | Plastic Cosmetic Jar
Our products are broadly regarded and reliable by end users and can meet up with constantly transforming financial and social requires of Factory Cheap Hot Plastic Cream Jar - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia , US , US , We welcome customers from all over the world come to discuss business. We supply high quality products, reasonable prices and good services. We hope to sincerely build business relationships with customers from at home and abroad, jointly striving for a resplendent tomorrow.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
China New Product 50ml Pet Bottle With Sprayer ...
-
Factory made hot-sale 30g Cosmeitc Jar - 250ml...
-
Europe style for Trigger Spray Bottle - 8ml / ...
-
8 Year Exporter Acrylic Empty Plastic Jars For ...
-
OEM/ODM Supplier Small Empty Glass Bottle - 25...
-
Cheapest Factory Cosmetics Jar 3ml - 28/410 ox...

