OEM/ODM Supplier 75ml Spray Bottle - 250ml aluminum soda water bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-13-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
In Hyderabad, India, A Tradition of Silver-Lined Sweets Endures | Empty Aluminum Perfume Bottle
DIY Guide: How to Make Your Own Cleaning Solutions | 10ml Perfume Bottle
To regularly increase the management program by virtue from the rule of "sincerely, good religion and high quality are the base of enterprise development", we greatly absorb the essence of linked products internationally, and constantly produce new goods to satisfy the calls for of shoppers for OEM/ODM Supplier 75ml Spray Bottle - 250ml aluminum soda water bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , Bangkok , Mozambique , As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products and solutions we supply, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service group. Solution lists and thorough parameters and any other info weil be sent for you timely for the inquiries. So make sure you get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we have been going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.
-
Discount wholesale Face Cream Jar - 1000ml tal...
-
Factory wholesale Empty Liquid Face Bottle - 4...
-
Reliable Supplier Cheap Plastic Jar - AJ-05 se...
-
Original Factory Glass Perfume Bottle Importers...
-
High definition Perfume Atomizer Spray Bottle -...
-
Wholesale Price Hanging Mason Jars - 15g / 30g...




