OEM/ODM Manufacturer Plastic Card Perfume Bottles - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Invent Your Scent is a new experiential event where each participant gets to create a unique, customized 1 oz. bottle of perfume or cologne | Custom Perfume Bottles
Trace New York’s Gender-Neutral Fragrances | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our items are commonly identified and trusted by customers and may fulfill continuously switching economic and social wants of OEM/ODM Manufacturer Plastic Card Perfume Bottles - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Estonia , Georgia , Cologne , Corporate goal: Customers' satisfaction is our goal, and sincerely hope to establish long-terms stable cooperative relations with customers to jointly develop the market. Building brilliant tomorrow together!Our company regards "reasonable prices, efficient production time and good after-sales service" as our tenet. We hope to cooperate with more customers for mutual development and benefits. We welcome potential buyers to contact us.
Timely delivery, strict implementation of the contract provisions of the goods, encountered special circumstances, but also actively cooperate, a trustworthy company!
-
Fast delivery Cream Cosmetics Jars - 100ml alu...
-
Discount wholesale Baby Face Cream Jars - JA-5...
-
Hot sale Factory 50g 30g Glass Cream Jar - 500...
-
China New Product Special Shape Glass Bottle - ...
-
Big discounting Empty Plastic Cream Jar - 250m...
-
OEM manufacturer Perfume Spray Bottle - 450ml ...

