New Delivery for Hair Salon Aluminum Spray Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Russia hits back at ‘draconian’ US sanctions after Salisbury nerve agent attack | 10ml Perfume Bottle
Best Gifts for Her: 18 Ideas for the 2018 Holiday Season | Aluminum Perfume Bottle
Our merchandise are commonly identified and dependable by end users and will meet continually altering financial and social desires for New Delivery for Hair Salon Aluminum Spray Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Washington , US , Naples , We hope we can establish long-term cooperation with all of the customers, and hope we can improve competitiveness and achieve the win-win situation together with the customers. We sincerely welcome the customers from all over the world to contact us for anything you need to have!Welcome all customers both at home and abroad to visit our factory. We hope to have win-win business relationships with you, and create a better tomorrow.
With a positive attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science", the company works actively to do research and development. Hope we have a future business relationships and achieving mutual success.
-
Manufacturer of Aluminum Bottle Spray - AJ-06 ...
-
Manufacturer for 250g Alu Cream Jar - 50ml whi...
-
Low price for 50ml Deodorant Glass Perfume Bott...
-
18 Years Factory Plastic Pill Bottles Flat - 8...
-
Chinese wholesale Empty Lotion Pump Bottles - ...
-
Super Purchasing for Cosmetic Cream Jar - 1L w...




