New Arrival China Aluminum Cable Cover - 40ml aluminum nasal spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-40 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 120 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 40 ml / 1.4 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
True Botanicals Brings Clean Beauty To Jackson Square | Empty Aluminum Perfume Bottle
Pure White Cologne / Original Cologne by Creed (2011) — Basenotes.net | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" and the theory of "quality the basic, belief the very first and management the advanced" for New Arrival China Aluminum Cable Cover - 40ml aluminum nasal spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bolivia , Zurich , Barcelona , So We also continuously function. we, focuse on high quality, and are conscious of the importance of environmental protection, most of the merchandise are pollution-free, environmentally friendly solutions, reuse on the solution. We've Updated our catalog, which introduces our organization. n detail and covers the primary products we provide at present, You may also visit our web-site, which involves our most recent product line. We look forward to reactivating our company connection.
The company has rich resources, advanced machinery, experienced workers and excellent services, hope you keep improving and perfecting your products and service, wish you better!
-
Well-designed Cosmetic Cream Aluminum Jar - bu...
-
Good Wholesale Vendors 5g Mini Plastic Jar For ...
-
Good Quality Bamboo Cream Cosmetic Jar - 30g /...
-
Fast delivery Pet Skin Cream Jar - 400ml alumi...
-
OEM China Acrylic Aluminum Cream Jar - 750 ml ...
-
Hot sale Factory Frosted Glass Perfume Bottles ...











