Manufacturer of Green Medicine Bottle - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kris Jenner’s cosmetic surgery horror | Plastic Cosmetic Jar
Cosmogen Reveals Glass Color Cosmetics Package | Aluminum Perfume Bottle
Good quality comes to start with; service is foremost; organization is cooperation" is our enterprise philosophy which is regularly observed and pursued by our firm for Manufacturer of Green Medicine Bottle - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Lithuania , Montpellier , Germany , With the superior and exceptional service, we are well developed along with our customers. Expertise and know-how ensure that we are always enjoying the trust from our customers in our business activities. "Quality", "honesty" and "service" is our principle. Our loyalty and commitments remain respectfully at your service. Contact Us Today For further information, contact us now.
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!
-
One of Hottest for Perfume Refillable Atomizer ...
-
Factory supplied Luxury Jars - 50g clear plast...
-
Original Factory 500g Plastic Jar - 33cl alumi...
-
OEM/ODM Manufacturer Cosmetic Aluminum Containe...
-
Cheapest Factory Cosmetics Jar 3ml - custom lu...
-
Factory making Medical Cream Jar - 30g colorfu...

