Low price for 15ml 30ml 50ml Glass Cream Jar - 530ml red stubby aluminum liquor bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-530 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 76 mm |
| Height | 165 mm |
| Mouth | 32 mm |
| Capacity | 530 ml / 19 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | 10ml Perfume Bottle
How to Get Rid of Blackheads: 13 Proven Tricks | Custom Perfume Bottles
We always continually offer you by far the most conscientious customer service, and the widest variety of designs and styles with finest materials. These attempts include the availability of customized designs with speed and dispatch for Low price for 15ml 30ml 50ml Glass Cream Jar - 530ml red stubby aluminum liquor bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Swaziland , Turkmenistan , Tanzania , You can do one-stop shopping here. And customized orders are acceptable. Real business is to get win-win situation, if possible, we would like to provide more support for customers. Welcome all nice buyers communicate details of products and ideas with us!!
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
-
Manufacturing Companies for Custom Perfume Bott...
-
Factory Promotional Plastic Spray Bottles - 60...
-
100% Original Factory Clear Square Nail Jar - ...
-
Professional Design Acrylic Black Cosmetic Jar ...
-
Best quality Cosmetic Jar In Wood - 250ml alum...
-
High reputation Clear Plastics Jars 500ml - 10...




