Hot Selling for Square Perfume Glass Spray Bottle - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Message in a plastic bottle to clean up Mid Wales town | Plastic Cosmetic Jar
Beppi Crosariol’s wine etiquette 101: How to properly get from bottle to table | 10ml Perfume Bottle
We take "customer-friendly, quality-oriented, integrative, innovative" as objectives. "Truth and honesty" is our administration ideal for Hot Selling for Square Perfume Glass Spray Bottle - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Algeria , Chile , Sri Lanka , With excellent solutions, high quality service and sincere attitude of service, we ensure customer satisfaction and help customers create value for mutual benefit and create a win-win situation. Welcome customers all over the world to contact us or visit our company. We'll satisfy you with our qualified service!
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.
-
factory low price Pen Sprayer Bottles - 150ml ...
-
Top Quality Plastic Container For Cream - 500m...
-
Reasonable price Aluminum Cream Jar50g - 100ml...
-
Hot-selling 20g Customized Glass Face Cream Jar...
-
Factory Promotional High Quality Plastic Cream ...
-
Online Exporter Personalised Perfume Bottle - ...



