Hot Sale for Luxury Cosmetic Jars - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The best hand soap you can buy | Custom Perfume Bottles
Nantong Global Packaging Products Co., Ltd | Custom Perfume Bottles
Being supported by an advanced and professional IT team, we could offer technical support on pre-sales & after-sales service for Hot Sale for Luxury Cosmetic Jars - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Buenos Aires , Belize , Sheffield , We have got constantly insisted on the evolution of solutions, spent good funds and human resource in technological upgrading, and facilitate production improvement, meeting the wants of prospects from all countries and regions.
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.
-
Factory Free sample 15g Pp Cream Bottle - 50ml...
-
Hot sale Factory 50g 30g Glass Cream Jar - 250...
-
Hot New Products Body Cream Container - 3ml / ...
-
Factory directly Cream Plastic Jar - 350ml fan...
-
Factory Cheap Perfume Bottle For Cosmetic Packa...
-
Chinese wholesale Spraying Cosmetic Jar With So...

