Hot Sale for Empty Plastic Cream Jar For Cosmeti - aluminum empty aerosol can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum aerosol can |
| Item No. | AF- |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 22 mm-66 mm |
| Height | Adjustable |
| Mouth | 20 mm / 32 mm |
| Capacity | 10 ml-660 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
MarketBeat: Stock Ratings, Research Tools and Market News | Custom Perfume Bottles
As a way to ideal meet up with client's desires, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Top quality, Competitive Cost, Fast Service" for Hot Sale for Empty Plastic Cream Jar For Cosmeti - aluminum empty aerosol can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bahrain , Italy , Myanmar , We adopted technique and quality system management, based on "customer orientated, reputation first, mutual benefit, develop with joint efforts", welcome friends to communicate and cooperate from all over the world.
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!
-
China OEM Black Empty Plastic Container - 5g /...
-
New Delivery for Black Candle Jars - 4 oz alum...
-
OEM/ODM Manufacturer Cosmetic Aluminum Containe...
-
Cheapest Factory Matte Black Perfume Bttle - 8...
-
Factory wholesale Plastic Bottles For Medicine ...
-
Leading Manufacturer for Colorful Body Butter J...


