Hot sale Factory Red Colored Glass Cosmetic Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
8 Products Women Commonly Use That Can Cause Inflammation In The Body | Aluminum Perfume Bottle
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
The incredibly abundant projects administration experiences and 1 to one provider model make the superior importance of small business communication and our easy understanding of your expectations for Hot sale Factory Red Colored Glass Cosmetic Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Senegal , Dominica , Manila , Our items are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
The customer service staff's answer is very meticulous, the most important is that the product quality is very good, and packaged carefully, shipped quickly!
-
Discount wholesale Acrylic Cosmetic Cream Conta...
-
Professional China White Sprayer Bottles For Pe...
-
Factory directly Cheap Plastic Acrylic Cosmetic...
-
Wholesale Price China Cream Container - JA-5-1...
-
100% Original Factory Clear Square Nail Jar - ...
-
China New Product 50ml Pet Bottle With Sprayer ...

