Hot New Products 30ml Glass Spray Bottle - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cult fragrance brand Byredo just opened a whopping great big store in Soho—take a look inside | Aluminum Perfume Bottle
Cosmetic Jar Market Global Insights and Trends 2018 to 2025 | Aluminum Perfume Bottle
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs of Hot New Products 30ml Glass Spray Bottle - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Libya , Bangkok , We have been perfectly devoted to the design, R&D, manufacture, sale and service of hair products during 10 years of development. We have introduced and are making full use of internationally advanced technology and equipment, with advantages of skilled workers. "Dedicated to providing reliable customer service" is our aim. We are sincerely looking forward to establishing business relationships with friends from at home and abroad.
The product manager is a very hot and professional person, we have a pleasant conversation, and finally we reached a consensus agreement.
-
professional factory for Bamboo Packaging - 10...
-
Lowest Price for Aluminum Cap Plastic Jar - JA...
-
Good Wholesale Vendors China Small Cosmetic Jar...
-
2017 Latest Design Luxury Acrylic Cosmetic Cont...
-
Hot Sale for Cosmetic Cream Jar 10g For Beauty ...
-
18 Years Factory Cosmetic Cream Jars 100ml - s...

