High reputation Opal White Glass Jar - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-150A / AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | As below picture |
| Height | As below picture |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 150 ml / 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kim Kardashian ends fragrance feud in Jean Paul Gaultier | Plastic Cosmetic Jar
Skripal Novichok attack suspects say they only visited Salisbury to see the cathedral and Stonehenge | Plastic Cosmetic Jar
Persisting in "High high quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", we've established long-term cooperation with clients from the two overseas and domestically and get new and old clients' superior comments for High reputation Opal White Glass Jar - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , Argentina , Spain , Our company upholds the spirit of "innovation, harmony, team work and sharing, trails, pragmatic progress". Give us a chance and we will prove our capability. With your kind help, we believe that we can create a bright future with you together.
We have been looking for a professional and responsible supplier, and now we find it.
-
Cheapest Factory Uv Black Gel Polish Jar - Cus...
-
Excellent quality Mist Spray Bottle - 8ml / 10...
-
Factory wholesale 100ml Square Cosmetics Cream ...
-
Super Lowest Price 30ml Pet Perfume Bottle - 6...
-
Factory supplied Cosmtic Container - 9 oz food...
-
Top Suppliers Acrylic Refillable Perfume Spray ...











