100% Original 20ml Perfume Atomizer - 68mm silver aluminum lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-68 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 71 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 68 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Aluminium Free Deodorant Reviews | 10ml Perfume Bottle
Everyday Cheapskate: Homemake natural cleansers that get the job done | Family | Custom Perfume Bottles
All we do is usually connected with our tenet " Consumer initial, Rely on 1st, devoting around the food stuff packaging and environmental safety for 100% Original 20ml Perfume Atomizer - 68mm silver aluminum lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Liberia , France , Johor , Honest to every customers are our requested! First-class serve, best quality, best price and fastest delivery date is our advantage! Give every customers good serve is our tenet! This makes our company get the favour of customers and support! Welcome all over the world customers send us enquiry and looking forward your good co-operation !Please your inquiry for more details or request for dealership in selected regions.
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.
-
Big Discount Blue Glass Cosmetic Jar - 200ml a...
-
China OEM Black Empty Plastic Container - 14 o...
-
Renewable Design for Plastic 30ml 50ml Perfume ...
-
Massive Selection for Cosmetic Clear Pet Jar - ...
-
High definition Brand Cream Cosmetic Pp Jar 50m...
-
professional factory for Bottle With Vacuum Pum...

