High Quality for Plastic Jar With Aluminum Lid - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Global Cosmetic Bottles Packaging Market Production, Revenue (Value), Cost Trend by Type, Application | Aluminum Perfume Bottle
UK Packaging Awards 2018 | Custom Perfume Bottles
We have now numerous great personnel members good at advertising, QC, and working with kinds of troublesome dilemma from the creation course of action for High Quality for Plastic Jar With Aluminum Lid - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: New Orleans , Johannesburg , Botswana , Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We focus on every detail of order processing for customers till they have received safe and sound products with good logistics service and economical cost. Depending on this, our products are sold very well in the countries in Africa, the Mid-East and Southeast Asia.
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.
-
Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 24/410 doub...
-
Special Price for Empty Round Perfume Glass Bot...
-
China Cheap price Color Gel 15ml Jar - 50ml al...
-
Factory selling Empty Jars For Gel - 250ml alu...
-
2017 New Style Cosmetic Cream Jar 50ml - AJ-06...
-
Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfu...



