High definition Perfume Atomizer Spray Bottle - 250ml safe aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-04-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 197 mm |
| Mouth | 30 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Bengaluru NGO Turns Old Plastic Into Anti-Slippery & Recyclable Tiles You Can Walk On! | Aluminum Perfume Bottle
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Empty Aluminum Perfume Bottle
Adhering into the theory of "quality, services, efficiency and growth", now we have gained trusts and praises from domestic and international shopper for High definition Perfume Atomizer Spray Bottle - 250ml safe aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Kazakhstan , Auckland , Armenia , Why we can do these? Because: A, We are honest and reliable. Our items have high quality, attractive price, sufficient supply capacity and perfect service. B, Our geographical position has a big advantage . C, Various types: Welcome your inquiry, It might be highly appreciated.
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!
-
PriceList for Empty Perfume Spray Bottles - 30...
-
Super Lowest Price 30ml Pet Perfume Bottle - 5...
-
Best Price for 1 Oz Pp Cream Jar - 250ml luxur...
-
Free sample for Skincare Packaging Pot - 150ml...
-
New Delivery for Crystal Glass Perfume Bottles ...
-
Factory wholesale 15ml Small Perfume Bottle - ...




