Good Wholesale Vendors Oem Refillable Perfume Bottle - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Perfume Workshop Singapore starts Halal Bespoke Perfume Making Workshop for Corporate Team Building and Individual Customers | Empty Aluminum Perfume Bottle
Stormy Daniels has launched her own fragrance | Plastic Cosmetic Jar
We take "customer-friendly, quality-oriented, integrative, innovative" as objectives. "Truth and honesty" is our management ideal for Good Wholesale Vendors Oem Refillable Perfume Bottle - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Thailand , Cannes , Mumbai , Our solutions have national accreditation standards for experienced, premium quality goods, affordable value, was welcomed by people around the globe. Our products will continue to increase in the order and look forward to cooperation with you, Truly must any of people goods be of interest to you, make sure you letus know. We're likely to be delighted to give you a quotation up on receipt of one's in depth specs.
The factory technical staff not only have high level of technology, their English level is also very good, this is a great help to technology communication.
-
Special Price for Aluminum Skin Care Jars - 25...
-
Good Wholesale Vendors Glass Bottle Perfume - ...
-
Hot sale Cosmetics Cream Glass Bottles And Jars...
-
China Factory for Cream Jar And Lotion Bottle -...
-
Manufacturing Companies for Custom Perfume Bott...
-
Best Price on Cosmetic Pp Cream Jar - 1000ml c...



