Good quality Mini Perfume Bottle - 89mm gold aluminum plastic jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-89 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 92 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 89 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Pure White Cologne / Original Cologne by Creed (2011) — Basenotes.net | Plastic Cosmetic Jar
Rochdale News | News Headlines | Our guide to recycling single-use plastics | Custom Perfume Bottles
"Control the quality by the details, show the strength by quality". Our company has strived to establish a highly efficient and stable staff team and explored an effective quality control process for Good quality Mini Perfume Bottle - 89mm gold aluminum plastic jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Armenia , United Arab emirates , Mongolia , because of our company has been persisting in the management idea of "Survival by Quality, Development by Service, Benefit by Reputation" . We fully realize the good credit standing, the high quality products, the reasonable price and the professional services are the reason that the customers choose us to be their long-term business partner.
Production management mechanism is completed, quality is guaranteed, high credibility and service let the cooperation is easy, perfect!
-
Big Discount Plastic Spary Bottle - 1L plastic...
-
Chinese wholesale Oud Arabian Bottle - 330ml c...
-
Best quality Colorful Aluminum Jar - 150ml alu...
-
Special Price for Clear Plastic Pill Bottles - ...
-
Factory selling Clear Glass Bottles With Stoppe...
-
Special Price for Aluminum Skin Care Jars - 25...

