Hot Selling for 15ml Eye Cream Jars - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 145 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Empty Aluminum Perfume Bottle
We not only will try our greatest to supply outstanding services to every shopper, but also are ready to receive any suggestion offered by our buyers for Hot Selling for 15ml Eye Cream Jars - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Slovak Republic , Mauritius , Azerbaijan , Certainly, competitive price, suitable package and timely delivery will be assured as per customers' demands. We sincerely hope to build business relationship with you on the basis of mutual benefit and profit in the very near future. Warmly welcome to contact us and become our direct cooperators.
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.
-
Professional Design Acrylic Black Cosmetic Jar ...
-
Super Lowest Price 5ml Cosmetic Jars - 10ml ox...
-
Fixed Competitive Price 120ml Pet Capsule Bottl...
-
100% Original 5ml Perfume Spray Bottle - AJ-04...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
Quality Inspection for 55ml Glass Perfume Bottl...



