Factory Supply Promotional Acrylic Cosmetic Jar - 350ml fashion aluminum beer packaging container – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-350 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 350 ml / 12.35 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Empty Aluminum Perfume Bottle
Revive after a day in the park with these sweet bath treats | Plastic Cosmetic Jar
Our target is always to satisfy our customers by offering golden support, superior value and high quality for Factory Supply Promotional Acrylic Cosmetic Jar - 350ml fashion aluminum beer packaging container – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Anguilla , Bhutan , Qatar , Welcome to visit our company and factory, there are various products displayed in our showroom that will meet your expectation, meanwhile, if you are convenient to visit our website, our sales staff will try their efforts to provide you the best service
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.
-
2017 High quality Multipurpose Face Cream Jars ...
-
Good quality Perfume Atomizer - 400ml aluminum...
-
Lowest Price for 100g Double Wall Pp Cream Jar ...
-
Hot sale Pump Perfume Bottle - AJ-09 series al...
-
2017 Latest Design Perfume Bottles 100ml - 50m...
-
2017 New Style Plastic Packaging - 250ml black...



