Good quality Golden Luxury Jar - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How To Layer Fragrances And Gift A Custom Perfume | Empty Aluminum Perfume Bottle
Do Your Personal Cosmetics Cause Plastic Pollution? | 10ml Perfume Bottle
We attempt for excellence, company the customers", hopes to be the top cooperation team and dominator company for personnel, suppliers and customers, realizes price share and continual marketing for Good quality Golden Luxury Jar - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sheffield , Armenia , Serbia , Our market share of our products and solutions has greatly increased yearly. If you are interested in any of our products or would like to discuss a custom order, make sure you feel free to contact us. We've been looking forward to forming successful business relationships with new clients around the world in the near future. We've been looking forward to your inquiry and order.
This is a very professional and honest Chinese supplier, from now on we fell in love with the Chinese manufacturing.
-
Factory Free sample Finger Shape Perfume Spray ...
-
factory Outlets for Cosmetic Jar Acrylic - 30g...
-
OEM/ODM Supplier Round Cream Jar 50g - 1000ml ...
-
Factory wholesale Cream Glass Jars - 6 ml bull...
-
Lowest Price for Plastic Jar With Aluminum Scre...
-
Online Exporter Empty Single Wall Cream Jar For...



