Free sample for Empty Glass Spray Perfume Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
Fetish pour Homme by Roja Dove (2012) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
Sticking to the perception of "Creating products of top of the range and earning mates with people today from all over the world", we constantly put the desire of consumers in the first place for Free sample for Empty Glass Spray Perfume Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia , New Orleans , Algeria , With its rich manufacturing experience, high-quality products, and perfect after-sale service, the company has gained good reputation and has become one of the famous enterprise specialized in manufacturing series.We sincerely hope to establish business relation with you and pursue mutual benefit.
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.
-
professional factory for Empty Cream Cosmetic J...
-
Manufactur standard Perfume Stick Glass Bottle ...
-
8 Year Exporter 5g Black Mini Jar - 3ml / 6ml ...
-
Good User Reputation for 10ml Roll On Bottle - ...
-
Super Purchasing for Spray Glass Perfume Bottle...
-
Factory Price Acrylic Empty Plastic Cream Jar -...

