Fixed Competitive Price Bule Gradient Pp Cream Jar - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-06-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Perfume for billionaires: Diamond-encrusted bottle costs $20 million | 10ml Perfume Bottle
UK Packaging Awards 2018 | 10ml Perfume Bottle
We normally follow the basic principle "Quality Initial, Prestige Supreme". We've been fully committed to offering our consumers with competitively priced good quality merchandise, prompt delivery and professional support for Fixed Competitive Price Bule Gradient Pp Cream Jar - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Somalia , Detroit , Philippines , They're durable modeling and promoting well all over the world. Under no circumstances disappearing key functions in a brief time, it's a should for you personally of fantastic quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the business make an awesome efforts to expand its international trade, raise its enterprise. rofit and improve its export scale. We are confident that we'll have a vibrant prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
China New Product Cosmetic Pot 3 Gram Jar - Cu...
-
Chinese wholesale Luxury Cosmetic Jar - 3ml / ...
-
Factory directly supply 100ml Spray Bottle - 6...
-
Original Factory Pp Plastic Cream Jar - 8 ml p...
-
Hot sale Factory 1.7oz Plastic Jar - 5 ml alum...
-
China Gold Supplier for 30g Cosmetic Cream Jar ...




