Fast delivery Spray Pump Bottle - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-1000 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 80 mm |
| Height | 260 mm |
| Mouth | 32 mm |
| Capacity | 1000 ml / 35.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Pure White Cologne / Original Cologne by Creed (2011) — Basenotes.net | Plastic Cosmetic Jar
Inside the making of Louis Vuitton’s first fragrance collection: Is this the world’s most fashionable perfume? Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
We persistently execute our spirit of ''Innovation bringing growth, Highly-quality making sure subsistence, Administration marketing reward, Credit history attracting clients for Fast delivery Spray Pump Bottle - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Russia , Italy , Portugal , We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.
-
OEM Customized Pet Venetian JarsCosmetic Packag...
-
China wholesale Cream Empty Container - wholes...
-
New Arrival China Aluminum Cable Cover - 80 ml...
-
China wholesale Pen Perfume Spray Bottle - 750...
-
2017 wholesale price Pp Perfume Spray Bottle - ...
-
PriceList for Cosmetic 30g Plastic Acrylic Jar ...




