Cheap PriceList for Cosmetic Gold Color Cream Aluminum Jar - 300ml aluminum milk beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How do I recycle in Montgomery County? | ClarksvilleNow.com How do I recycle in Montgomery County? | 10ml Perfume Bottle
Cosmogen Reveals Glass Color Cosmetics Package | Aluminum Perfume Bottle
Our mission is usually to turn into an innovative provider of high-tech digital and communication devices by furnishing benefit added design and style, world-class manufacturing, and service capabilities for Cheap PriceList for Cosmetic Gold Color Cream Aluminum Jar - 300ml aluminum milk beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Senegal , Mali , Ethiopia , Our company has already have pass the ISO standard and we are fully respect our customer 's patents and copyrights. If the customer provides their own designs, We will guarantee that they will be the only one can have that products. We hoping that with our good products can bring our customers a great fortune.
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!
-
Top Quality Spray Design Plastic Bottles - 14 ...
-
China Gold Supplier for Frosted Glass Bottle 50...
-
Quality Inspection for Eyeshadow Cream Jar - 2...
-
Top Suppliers Ice Cream Cup With Flat Lid - 1L...
-
Hot Sale for Small Plastic Cosmetic Jar - 3ml ...
-
Factory Cheap Hot Screen Printing Surface Handl...



