Factory wholesale 5ml Spray Perfume Bottle - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
50 best perfumes, candles and fragrances for him and for her this Christmas | Aluminum Perfume Bottle
$29 million condo in Sunny Isles Beach comes with its own custom ‘scent identity’ | Aluminum Perfume Bottle
abide by the contract", conforms on the market requirement, joins from the market competition by its good quality likewise as provides more comprehensive and superb support for customers to let them become large winner. The pursue of the company, is definitely the clients' pleasure for Factory wholesale 5ml Spray Perfume Bottle - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Nicaragua , South Africa , Birmingham , Our company insists on the purpose of "takes service priority for standard, quality guarantee for the brand, do business in good faith, to provide professional, rapid, accurate and timely service for you". We welcome old and new customers to negotiate with us. We will serve you with all sincerity!
The product classification is very detailed that can be very accurate to meet our demand, a professional wholesaler.
-
Hot Selling for Cosmetics Packaging Box Black C...
-
Manufacturing Companies for Acrylic Cosmetic Ja...
-
Factory Cheap Hot Plastic Perfume Bottle - JA-...
-
OEM China Hot Sale Cream Jar - 500ml aluminum ...
-
Manufactur standard Travel Refillable Empty Ato...
-
One of Hottest for Aluminium Lip Balm Jar - 28...

