Fixed Competitive Price 30ml 50ml Glass Essential Oil Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Analysts Anticipate TriMas Corp (TRS) Will Post Earnings of $0.37 Per Share | Empty Aluminum Perfume Bottle
MarketBeat: Stock Ratings, Research Tools and Market News | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our well-equipped facilities and excellent quality control throughout all stages of production enables us to guarantee total customer satisfaction for Fixed Competitive Price 30ml 50ml Glass Essential Oil Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Riyadh , Macedonia , Mozambique , Our items are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
We are long-term partners, there is no disappointment every time, we hope to maintain this friendship later!
-
Lowest Price for Aluminium Botellas Cosmeticas ...
-
Factory best selling Aluminum Bottle Energy Dri...
-
OEM manufacturer Vintage Feather Gel Eyeliner J...
-
Manufacturing Companies for Decorativ Perfume B...
-
Europe style for 5g 10g Cosmetic Cream Jar - 1...
-
Factory wholesale 120ml Silver Aluminum Bottles...

