Factory Price For 15ml Empty Mini Perfume Bottles - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-23 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 91 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Vogue’s 2015 Christmas gift guide | Plastic Cosmetic Jar
Lipstick Packaging Market 2018 Analysis Based On Manufacturers, Regions, Types and Application 2018-2023 | Plastic Cosmetic Jar
We believe that prolonged expression partnership is really a result of top of the range, value added support, rich encounter and personal contact for Factory Price For 15ml Empty Mini Perfume Bottles - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: New Delhi , Los Angeles , Mexico , Our items are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.
-
Super Purchasing for Glass Spray Perfume Bottle...
-
Super Purchasing for Cosmetic Cream Jar - 500m...
-
Fixed Competitive Price 120ml Pet Capsule Bottl...
-
One of Hottest for Aluminium Essential Oil Bott...
-
Top Quality Pp Plastic Cream Jar 5g - 200ml go...
-
Top Quality Empty Packaging Bottle - 300ml alu...

