factory Outlets for Bamboo Plastic Jars - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Third suspect in Salisbury Novichok attack ‘identified by security services’ | Empty Aluminum Perfume Bottle
Shop for stocking fillers with Missguided’s Christmas bauble range | Custom Perfume Bottles
We believe that prolonged expression partnership is really a result of top of the range, value added support, rich encounter and personal contact for factory Outlets for Bamboo Plastic Jars - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Moscow , United Arab emirates , venezuela , We've been always creating new technology to streamline the production, and give products with competitive prices and high quality! Customer satisfaction is our priority! You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We are going to present our best service to satisfy all your needs! Remember to contact us right away!
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!







