Factory Outlets Cheap Plastic Jars - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Saks’s New Beauty Department Is Pretty Radical | Custom Perfume Bottles
Dynamic Recycling renovates Tennessee plant | Plastic Cosmetic Jar
Using a total scientific good quality management process, superior high quality and excellent faith, we get great name and occupied this field for Factory Outlets Cheap Plastic Jars - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Toronto , Mongolia , Tajikistan , We believe that good business relationships will lead to mutual benefits and improvement for both parties. We have established long-term and successful cooperative relationships with many customers through their confidence in our customized services and integrity in doing business. We also enjoy a high reputation through our good performance. Better performance will be expected as our principle of integrity. Devotion and Steadiness will remain as ever.
It is not easy to find such a professional and responsible provider in today's time. Hope that we can maintain long-term cooperation.
-
Rapid Delivery for 50g Face Cream Jars - 30ml ...
-
Factory Cheap Empty Plastic Lotion Bottles - A...
-
OEM China Mini Glass Perfume Spray Bottle - JA...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
Factory directly supply Custom Design Glass Per...
-
High Quality Recycle Mental Cosmetic Jar - 30m...



