Factory Outlets Bamboo Aluminum Cream Jar - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-24-8 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 98.5 mm |
| Weight | 18.3 g |
| Capacity | 8 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Flight Review 2018: Singapore Airlines First Class Suites A380-800 (SIN | Custom Perfume Bottles
Where to get a bespoke fragrance made in London | 10ml Perfume Bottle
Our solutions are widely regarded and trustworthy by consumers and may meet continually modifying financial and social requirements for Factory Outlets Bamboo Aluminum Cream Jar - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Auckland , Maldives , Bandung , What You Need Is What We Pursue.We are sure our products will bring you first class quality.And now sincerely hope to promote partner friendship with you from all over the world. Let's joint hands to cooperate with mutual benefits!
This supplier's raw material quality is stable and reliable, has always been in accordance with the requirements of our company to provide the goods that quality meet our requirements.
-
China Supplier Capsule Pill Bottle - 150ml emp...
-
100% Original Factory Jars And Bottles For Cosm...
-
Original Factory Glass Perfume Bottle Importers...
-
PriceList for Aluminum Round Window - 1000ml a...
-
Good quality High Quality Glass Cosmetic Jar Ba...
-
PriceList for Fine Mist Spray Bottle 100ml - J...

