Factory Outlets 100g Clear Frosted Glass Jar - 330ml aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AC-03-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Plastic-for-cash exchange could banish the bottle scourge | Aluminum Perfume Bottle
Best beard oil: The best oils for fragrant beards and softer skin from £5.65 | Aluminum Perfume Bottle
We now have a skilled, performance team to supply good quality services for our consumer. We often follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Factory Outlets 100g Clear Frosted Glass Jar - 330ml aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Angola , Porto , Malta , So that you can utilize the resource from the expanding info in international trade, we welcome shoppers from everywhere on-line and offline. In spite of the good quality solutions we provide, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service team. Product lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for your inquiries. So you should make contact with us by sending us emails or call us if you have any questions about our corporation. ou may also get our address info from our web page and come to our company to get a field survey of our merchandise. We've been confident that we have been going to share mutual achievement and create strong co-operation relations with our companions in this marketplace. We're searching forward for your inquiries.
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.
-
China OEM Cosmetics Liquid Bottling - 6ml / 8m...
-
Hot Sale for 5ml Glass Perfume Bottles - 500ml...
-
Professional China 10ml Bamboo Perfume Bottle -...
-
Good quality Gold 50g Acrylic Container - 300m...
-
Factory directly Energy Drink Bottle - 200ml a...
-
OEM/ODM China Bottle With Dropper For E Vape Oi...



