Factory Free sample Plastic Pet Jar 50g - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Novichok James Bond-style: Perfume bottle used by Salisbury assassins was ‘made by top scientists | 10ml Perfume Bottle
Do Your Personal Cosmetics Cause Plastic Pollution? | 10ml Perfume Bottle
Adhering into the principle of "quality, provider, performance and growth", we now have gained trusts and praises from domestic and intercontinental consumer for Factory Free sample Plastic Pet Jar 50g - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Pakistan , Cyprus , Australia , What is good price? We provide customers with factory price. In the premise of good quality, efficiency must be paid attention to and maintain appropriate low and healthy profits. What is a fast delivery? We make the delivery according to customers' requirements. Although delivery time depends on the order quantity and the complexity of it, we still try to supply products in time. Sincerely hope we could have long term business relationship.
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.
-
2017 High quality Aluminum Perfume Bottle - 5 ...
-
OEM Customized Small Plastic Jar - 650ml empty...
-
Hot New Products Round Cosmetic Cream Jar On Sa...
-
Factory Price For 3g 5g 10g 20g Black Cosmetic ...
-
Chinese Professional Aluminum Liner Cream Jar -...
-
Hot New Products Glass Bottle Roll On 8ml - 50...

