Factory Free sample Aluminum Spray Bottles - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Aluminium Free Deodorant Reviews | 10ml Perfume Bottle
Versatile Means Of Packaging-Aluminum Bottles
In order to give you convenience and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our best service and product for Factory Free sample Aluminum Spray Bottles - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Mauritius , South Africa , Korea , We care about every steps of our services, from factory selection, product development & design, price negotiation, inspection, shipping to aftermarket. We have implemented a strict and complete quality control system, which ensures that each product can meet quality requirements of customers. Besides, all of our products have been strictly inspected before shipment. Your Success, Our Glory: Our aim is to help customers realize their goals. We are making great efforts to achieve this win-win situation and sincerely welcome you to join us.
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!
-
Hot sale Factory 1.7oz Plastic Jar - 5 ml alum...
-
Factory made hot-sale Frosted Glass Jars And Wo...
-
Well-designed Health Care Plastic Bottle - 200...
-
Hot Selling for 15ml Eye Cream Jars - 300ml ne...
-
Factory Free sample Glass Luxury Perfume Bottle...
-
Big Discount Plastic Square Jars With Lids - 2...

