factory customized Transparent Spray Perfume Bottle - 500ml aluminum apple juice bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-500 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 195 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 500 ml / 17 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Premium Beauty News | Plastic Cosmetic Jar
Message in a plastic bottle to clean up Mid Wales town | Plastic Cosmetic Jar
We also offer you product sourcing and flight consolidation expert services. We've our personal manufacturing unit and sourcing business. We can offer you virtually every variety of merchandise associated to our item range for factory customized Transparent Spray Perfume Bottle - 500ml aluminum apple juice bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Algeria , Czech Republic , Sierra Leone , Many kinds of different solutions are available for you to choose, you can do one-stop shopping here. And customized orders are acceptable. Real business is to get win-win situation, if possible, we would like to deliver more support for customers. Welcome all nice buyers communicate details of solutions with us!!
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.
-
18 Years Factory Empty Perfume Srpray Bottle - ...
-
Best Price for Glass Cosmetic Cream Jars - 28/...
-
Chinese wholesale Luxury Cosmetic Jar - 3ml / ...
-
Professional China 50g Cosmetic Luxury Jar - 3...
-
Ordinary Discount Perfume Spray Atomizers - 15...
-
2017 China New Design Small Glass Cream Contain...




