Discountable price Perfume Bottle For Men - 330ml aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AC-03-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Everyday Cheapskate: Homemake natural cleansers that get the job done | Family | Custom Perfume Bottles
Cosmetic Tubes and Jars Market Share, Growth by Top Company, Application, Trends and Forecasts by 2021 | Custom Perfume Bottles
Now we have highly developed devices. Our items are exported towards the USA, the UK and so on, enjoying a great popularity among the customers for Discountable price Perfume Bottle For Men - 330ml aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Algeria , Brunei , Riyadh , You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We will provide our best service to satisfy all your needs! You should contact us right away!
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!
-
China Supplier Glass 30g Cream Jar - 300ml alu...
-
China Cheap price Cream Emty Jar With Aluminum ...
-
Factory For Perfume Bottle Card Design - custo...
-
18 Years Factory Cheap Perfume Spray Bottle - ...
-
PriceList for High Quality Sprayer Bottle - JA...
-
OEM Customized Refill Perfume Atomizer - 150ml...



