OEM/ODM Supplier Small Empty Perfume Bottles - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Thierry Mugler’s New Fragrance Smells Like Figs and Caviar, Can be Refilled | Aluminum Perfume Bottle
Best beard oil: The best oils for fragrant beards and softer skin from £5.65 | Aluminum Perfume Bottle
We take pleasure in an extremely fantastic standing among the our prospects for our great product top quality, competitive cost and the finest support for OEM/ODM Supplier Small Empty Perfume Bottles - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Naples , UK , Poland , During the short years, we serve our clients honestly as Quality First, Integrity Prime, Delivery Timely, which has earned us an outstanding reputation and an impressive client care portfolio. Looking forward to working with you Now!
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!
-
Rapid Delivery for Plastic Black Cosmetic Jar -...
-
Professional Design Jar With Aluminium Lid - 3...
-
Factory wholesale Glass Cosmetic Jars For Sale ...
-
OEM/ODM Supplier Cosmetic Skin Cream Jar - 30m...
-
8 Year Exporter 5g Black Mini Jar - AJ-01 seri...
-
Personlized Products Perfumes Spray Bottle - 1...



