Discountable price 3ml Plastic Perfume Bottle - 1000ml aluminum fruit juice bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-04-1000 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 80 mm |
| Height | 245 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 1000 ml / 35.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Men steal perfume from Bridgnorth Superdrug store | Custom Perfume Bottles
Gin tasting puts you in the pink | Custom Perfume Bottles
Bear "Customer first, Quality first" in mind, we work closely with our customers and provide them with efficient and professional services for Discountable price 3ml Plastic Perfume Bottle - 1000ml aluminum fruit juice bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Austria , Hungary , Madagascar , For anyone who is keen on any of our goods right after you view our product list, please really feel absolutely free to get in touch with us for inquiries. You are able to send us emails and contact us for consultation and we shall respond to you as soon as we can. If it's easy, you may locate out our address in our web-site and come to our business for far more information of our products by your self. We are always ready to construct extended and steady co-operation relations with any possible customers in the related fields.
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.
-
OEM/ODM China Face Cream Jars - 250ml safe alu...
-
Factory best selling High Quality Plastic Pet J...
-
Best quality Cosmetic Jars Glass - 40ml alumin...
-
2017 China New Design Matte Black Aluminum Jar ...
-
Discount Price Wooden Glass Cosmetic Jars - 35...
-
Manufactur standard Clear Plastic Jar With Blac...




