Discount wholesale 20/410 Bamboo Plastic Jars - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 145 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kim Kardashian teases new product for her perfume line | Plastic Cosmetic Jar
8 Layering Perfumes To Help You Create Your Unique, Signature Scent | Custom Perfume Bottles
To continuously increase the administration process by virtue of the rule of "sincerely, good religion and excellent are the base of company development", we commonly absorb the essence of linked goods internationally, and continually build new solutions to fulfill the requires of shoppers for Discount wholesale 20/410 Bamboo Plastic Jars - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: New Zealand , New Orleans , Jordan , We've got constructed strong and long co-operation relationship with an enormous quantity of companies within this business in Kenya and overseas. Immediate and professional after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Thorough Info and parameters from the merchandise will probably be sent for you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Kenya for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.
-
Hot Sale for 5ml Glass Perfume Bottles - 500ml...
-
OEM Factory for 80g Double Wall Cream Jar - 33...
-
2017 Latest Design Perfume Bottles 100ml - 9 o...
-
Factory Cheap Hot 30g Bamboo Cosmetic Cream Jar...
-
OEM China Glass Perfume Bottles - 7ml / 8ml em...
-
Top Quality Plastic Pen Shaped Fine Mist Bottle...



