China wholesale 35ml Plastic Spray Bottle - 9 oz aluminum soft drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-250B |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 48 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Beauty and the environment: Eco-friendly, sustainable beauty solutions | 10ml Perfume Bottle
10 best unisex perfumes | Empty Aluminum Perfume Bottle
With advanced technologies and facilities, strict quality control, reasonable price, superior service and close co-operation with customers, we are devoted to providing the best value for our customers for China wholesale 35ml Plastic Spray Bottle - 9 oz aluminum soft drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Ethiopia , Palestine , Barbados , In order to make more people know our products and to enlarge our market, we have devoted a lot of attention to technical innovations and improvement, as well as replacement of equipment. Last but not the least, we also pay more attention to training our managerial personnel, technicians and workers in planned way.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
Professional China White Sprayer Bottles For Pe...
-
OEM/ODM Factory 110ml Shaped Perfume Bottles - ...
-
Best Price for Aluminium Color Gel 15ml Jar - ...
-
Good quality Spray Aluminium Bottle - 5 ml alu...
-
2017 Good Quality Black Glass Screw Neck Perfum...
-
China Gold Supplier for Frosted Glass Bottle 50...




