China Gold Supplier for Rectangle Glass Perfume Spray Bottle - 480ml luxury capsule packaging bottles – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-480 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 180 mm |
| Mouth | 42 mm |
| Capacity | 480 ml / 17 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirro |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Third suspect in Salisbury Novichok attack ‘identified by security services’ | Aluminum Perfume Bottle
7 things you should be putting in recycling | 10ml Perfume Bottle
we can offer high quality products, competitive price and best customer service. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for China Gold Supplier for Rectangle Glass Perfume Spray Bottle - 480ml luxury capsule packaging bottles – E-better, The product will supply to all over the world, such as: New Zealand , Zambia , Singapore , So that you can utilize the resource from the expanding info in international trade, we welcome shoppers from everywhere on-line and offline. In spite of the good quality solutions we provide, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service team. Product lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for your inquiries. So you should make contact with us by sending us emails or call us if you have any questions about our corporation. ou may also get our address info from our web page and come to our company to get a field survey of our merchandise. We've been confident that we have been going to share mutual achievement and create strong co-operation relations with our companions in this marketplace. We're searching forward for your inquiries.
The factory can meet continuously developing economic and market needs, so that their products are widely recognized and trusted, and that's why we chose this company.
-
Factory For Glass Jar With Seal Lid - 750ml al...
-
Super Lowest Price Rectangle Spray Perfume Bott...
-
Cheap PriceList for Cosmetic Gold Color Cream A...
-
Factory source Plastic Cosmetic Double Wall Cre...
-
2017 Good Quality 100ml Pet Bottle - 300ml thi...
-
Excellent quality Custom Brand Perfume Bottle -...

