China Cheap price Square Pump Spray Bottle With Logo - 250ml aluminum trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-250A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm / 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Szmell the Flavor: Scent-Based Water SZENT Launches Online | Empty Aluminum Perfume Bottle
Best beard oil: The best oils for fragrant beards and softer skin from £5.65 | Aluminum Perfume Bottle
Excellent 1st,and Client Supreme is our guideline to deliver the ideal provider to our prospects.Nowadays, we have been seeking our best to become certainly one of the most effective exporters in our discipline to meet shoppers more require for China Cheap price Square Pump Spray Bottle With Logo - 250ml aluminum trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Norway , Durban , Croatia , By integrating manufacturing with foreign trade sectors, we can offer total customer solutions by guaranteeing the delivery of right items to the right place at the right time, which is supported by our abundant experiences, powerful production capability, consistent quality, diversified product portfolios and the control of the industry trend as well as our mature before and after sales services. We'd like to share our ideas with you and welcome your comments and questions.
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!
-
Discount Price Empty Glass Jar Wholesale - 8ml...
-
Good Wholesale Vendors Aluminium Cap Cosmetic J...
-
OEM/ODM Supplier Clear Plastic Food Containers ...
-
Wholesale Price China Frost Glass Bottle For Pe...
-
Factory directly supply Colorful Cream Jars - ...
-
China Factory for Cosmetic Spray Bottle - 5g /...











